Popüler Youtube Video’ İndirme Sitesine Vurgun

0
124

Yotube videoların en çok indirilen sitesine google’dan darbe youtube-mp3.org, artık Google arama listelenmeyecek .

birkaç ay önce popüler müzik şirketlerinin YouTube’dan şarkı indirme sitelerine dava açmaya hazırlandıklarından Başlamıstı  YouTube ile birlikte Spotify, Deezer ve Apple Music , Fizy ,gibi özel servisler, bu tarz şarkıların indirilmesini sağlayan sitelere her bir illegal indirme için 150 bin Dolar gibi yüksek gibi devasa fiyatlarda ödemeler talep etmişlerdi. Bu konuya Google da duyarlı davranarak popüler site youtube-mp3.org’u arama sonuçlarından kaldırdı. Artık Site Google Aramalarında çıkmayacak .

 

Piyasadaki YouTube’dan müzik indirme işlemlerinin neredeyse yarısını gerçekleştiren youtube-mp3.org, artık Google’ın arama sonuçlarında görünmeyecek fakat domain hala hizmet vermeye devam ediyor. Eğer bu siteyi yer imlerine kaydetmediyseniz ya da ismi hafızanızda değilse, Google’a ‘youtube müzik indirme’ anahtar kelimelerini girip arama yaptığınızda siteyi göremeyeceksiniz. Dev şirketlerin tazminat isteği yerine getirilmemiş olsa da Google’ın bu hamlesinin durumdan etkilenen şirketlere büyük fayda sağlayacağı kesin. Hele ki Google’ın arama çubuğuna Google yazan kişilerin de var olduğunu hesaba katarsak, bu yaptırım sayesinde sitenin ciddi bir tekil kullanıcı kaybı yaşayacağı bariz.

Yandex’te ise site aramalarında çıkıyor. Ve Kullanıcılar buradan erişim saglayabilirler.

Yalnız işin şu boyutu var; kullanıcılar, Google’da aynı anahtar kelimelerle arama yaptıklarında bu sefer tıpkı youtube-mp3.org’un işlevini gören farklı sitelerle karşılaşacaklar. Yani bahsettiğimiz müzik servisleri, benzer sorunu yaşamaya devam edecekler. Google, bu konuda radikal bir karar alıp bu işlevi gören tüm siteleri arama sonuçlarından kaldırmadığı müddetçe benzer tepkiler gelmeye devam edecek.

CEVAP VER