Pardus Artık Devlet Kurumlarında Zorunlu Olarak Kullanılacak

2
124

Tübitak Yazılımcıları Tarafından Geliştilen Yerli İşlem Sistemi  Pardus yeni güncellemeler ve gelişim için tüm kamu kuruluşlarında zorunlu kullanım haline getirilecek

pardusun kullanım amacı Ülkemizin Ulusal Güvenlik sorunun ortadan kaldırılması için pardus yerli işletim sistemine geçilecek.

Havelsan’da kullanılmaya başlanacak olan yerli işletim sistemi havacılık ve savunma sanayisinde öncülük edecek. Milli yazılımın önünün açılacağı zorunluluk ile özellikle, 15 temmuz darbe girişiminde ön plana çıkan milli güvenlik sorununun ortadan kaldırılması hedefleniyor.

%100 Yerli sermaye ile kurulan Türkiye’nin Cpm Yazılım Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı  Recep Palamut Yaptıgı Açıklamada ;  Ülkemizde Yerli  İşlem Sisteminin Kullanılması durumunda diger ülkelerle rekabet olacak  dünya ülkeleriyle yarışacak hale gelecegiz şuan Birçok Devlet Kurumunda Pardus Kullanıma Başlandı Açıklamasını yaptı.

Artık Ülkemizin Bilgilerini Deşifre Gibi Bir Sorun Söz Konusu Haline Gelmeyecek. Pardus’un sadece devlet kurumlarında kullanılması degil bütün herkes kullanılması söz konusu haline getirilmesi daha dogru bir karar olacaktır.

2 YORUMLAR

  1. “Pardus’un sadece devlet kurumlarında kullanılması degil bütün herkes kullanılması söz konusu haline getirilmesi daha dogru bir karar olacaktır.” nasıl bir ifadedir? Türkçemize dikkat edelim.

CEVAP VER