Enuygun 2016 Yılında Satış Rekoru Kırdı

0
46

2016 Yılında 3 milyon uçak satışı gerçekleştirdi  Uçak Bileti Satış rakip sitelerine fark atan enuygun.com  Enuygun, geçtiğimiz yıl Wingie Çatı Altında  yurt dışına açıldı. Önemli gelişmeleri geride bıraktığı sekizinci yılına ilişkin güncellemeleri paylaşan Enuygun, yılı 3 milyon uçak bileti satışıyla kapattığını açıkladı.

2016’da aylık ortalama 10 milyon ziyaretçi eşiğini geçen Enuygun, 45 milyondan fazla sayfa gösterimi yapıyor. Girişim paylaştığı verilere göre, Enuygun websitesi ve mobil uygulaması üzerinden her ay bilet alan ortalama kullanıcı sayısı ise 300 binden fazla.

Enuygun’un 2017 Yılı  hedefleri arasında yurt dışı açılımının kapsamını genişletmek var. Enuygun kurucusu ve CEO’Su Çağlar Erol: ” Geçtğimiz yıl Wingie ile dünya pazarına da adım attık. Yurt dışı açılımımızın ilk hamlelerini ABD, İngiltere ve Almanya ile yaptık. 2017’de 5 ülkeye daha açılarak toplamda 8 ülkede büyümeyi ve global Dünya Çapında  bir marka olmayı amaçlıyoruz” diyor. Enuygun, 2017’de bilet satış sayısının 5 milyona çıkarmayı hedefliyor. Enuygun’un rekabetin daha yoğun olduğu yurt dışında başarılı olması, en ucuz uçak bileti teklifinin yanında servisine ekleyeceği diğer değer tekliflerine bağlı olabilir.

Enuygun, 2016’nın ilk yarısında yüzde 150 büyüyerek 1,5 milyon bilet satışına ulaştığını açıklamıştı.

CEVAP VER