E-Ticaret Siteleri İçin SEO Teknikleri

0
62

Kısa bir kelimelerle ilk öncelikle bilmeyen için seo‘yu açıklayalım .

SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu, web sitelerinin arama motorları tarafından daha kolay bulunması ve dolayısıyla internet kullanıcılarının bu sayfaları daha sık görmesi için uygulanan bazı yöntemleri ifade eder.

1-Rakip Analizi

Rakip araştırması yaparken rekabet olan  e-ticaret sitelerinin en çok kullandığı anahtar kelimeler kesinlikle kulanılmamalıdır.  Bu durum özellikle SEO uygulamalarına yeni başlayan web siteleri için geçerlidir, çünkü trafiği hali hazırda yüksek olan rakip e-ticaret siteleri arama motorlarının gösterdiği sonuçlarda ilk sıralarda yer alırlar ,

kullanıcılar ezber  bildikler göz hitapi olarak bu sitelere girer. Web sitenizin daha çok tıklanmasını ziyaretçi çekmek  istiyorsanız sizden öndeki  rakiplerinizin önüne geçmek için, daha özgün ve kaliteli yeni içeriklerle anahtar kelimeler kullanmalısınız.

2-Anahtar Kelime

Gelelim kuru fasulyenin faydalarına 🙂

E-ticaret Elektronik  web sayfalarında site anahtar  kelimler açıklamalar  için kullanılan anahtar kelimeler, SEO çalışmasının  başında yer alır. Arama motorları, kullanıcı arama çubuğuna bir kelime ya da kelime grubu girdiğinde milyonlarca web sitesini sonuç olarak  en uygun içeriği bulmaya odaklanır ve bu şekilde çalışır. Bu durumda arama motorlarında en çok aranan kelime ya da kelime gruplarını bulmak ve web sitesinde bunlara yer vermek e-ticaret web sitesinin bulunabilirliğini yükseltmek açısından önemlidir. Belirlenen Yükselmek istediğiniz  anahtar kelimeler için içerikle uyumlu olacak şekilde   blog, veya forum gibi web sitelerinden tanıtım yazısı  alınmalıdır.

3- Kesinlikle Asosyal Olmayınız Sosyal Ağlarda Aktif Olun !

sitenizi sosyal aglarda paylaşmak link vermek  sitenizle ilgili içerikler paylaşımlar yaparak hit ziyaretçi sayınızı artıracak. %100 olumlu etkili sonuçlar ortaya çıkartacaktır püf noktası kesinlikle aktif olunuz 🙂

 

4- Video Servis Saglayıcılarıyla Entegreli Çalışın .

Youtube, dailymotion , izlesene gibi büyük video servis saglayıcılarında aktif bir rol oynayın içeriginizle uyumlu video paylaşımı link dagılımı yapmanız ziyaretçi kaynağı olucaktır.

5- Seo Araçları Webmaster Tools Kullanımı

Google webmaster tools , yandex webmaster tool gibi yardımcı araçlarla sitenizi anında indexleyin webmaster tools araçlarıyla nimetlerden yararlanın 🙂  kesinlikle kullanmalısınız.

CEVAP VER