Didim Hakkında

0
71

Gezelim Görelim didim’deyiz  ege bölgesinin en  güzel tatil beldesinden biri olan didim’i tanıtıyoruz  didim ege bölgesinde yer almaktadır . turistik bir ilçedir insanlar  geçimini turizimden işletmecilginden  ekonomi saglanmakta

İlçe ekonomisi öncelikle turizme ve ikincil olarak tarıma dayalıdır. Geçmişte tarla ürünlerinden tütün birinci sırada iken tütün üretimine getirilen sınırlamalardan sonra halk tütün yetiştirmeyi bırakmıştır. Günümüzde buğday ve pamuk birinci sırada yer almaktadır. Hayvancılık tüketim ihtiyacını karşılayacak kadar olup, özellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği önde gelmektedir.

Yaz aylarında önemli sayıda turistin ziyaret ettiği ilçede, ekonomi olumlu yönde etkilenmektedir. Altınkum plajı ve Apollon Tapınağı bölgeye gelen turistler açısından oldukça popülerdir.

İlçe Nufusu Olarak İlçeye Giriş Tabelasından Alınan Bilgi Olarak 88.000 Bin Nüfüs Vardır Yazın İse Bu  Nüfüs Tatilci Nüfüs İla Birlikte 1 Milyon 1.000.000 Kişiyi Bulmaktadır Büyük Bir Rakam Bu Rakamdan Didim’in Geliş Bir İlçe Oldugunu Anlayabilirsiniz (Turistik Açidan )

Sosyal  Gezilecek Görülecek Aktiviteler: 

Medusa Beach Club  Didim ‘in 3 Büyük Beach Ve Club ‘ Dır   Giriş Ücreti 25 Tl bir yerli İçki Ücretsiz.

 

Sensation Beach Club Medusa  Hakkında 3 Beach Club’Dan Birisidir Demiştik 2. ise Sensation  Giriş 25 Tl’dir 1 Yerli İçki Ücretsiz.

 

 

Posedion Beach Club 

Giriş Ücreti 25 Tl bir yerli İçki Ücretsiz.

Milet Ören Yeri

k çağlardan bu tarafa sahip olduğu coğrafyaya bereket katan Menderes Nehri ve Ege denizinin buluştuğu körfezde kurulan Milet Antik Kenti, MÖ. 3000 yıllarından bu tarafa her dönemde çağının en önemli yerleşimlerinden biri olmuş, Milet Kentine sahip olmak büyük bir alanı kontrol etmek anlamına gelmiştir. Milet En parlak dönemi olan M.Ö. 7. Yüzyılda sahip olduğu 4 limanı ve 90’ın üzerinde kolonisi ile dünyanın ticari başkentidir. Herodot’un “Çalışan Nehir” olarak adlandırdığı Büyük Menderes nehrinin taşıdığı alüvyonlar sebebi ile liman özelliğini kaybetse de bugün bile sahip olduğu zenginlikler ile dünyayı kendine hayran bırakan bir eserler toplamıdır.

Milet’in iz bırakan en önemli eseri dünya düşün tarihinde önemli bir ekolü temsil eden Milet Felsefe Okuludur. Modern düşüncenin doğum yeri olan bu okul ile Milet, çağdaşı kentlerin bir adım önündedir. Antik çağın yedi bilgesinden biri olan Tales, dünyanın ilk haritasını yapan Anaksimandros, filozof ve tarihçi Hekaitos, şehir plancısı ve mimar Hypodamos Milet’te yaşamıştır.

Kentte bulunan yapılar arasında en ilgi çekenler, 15.000 kişilik kapasiteli, Roma Çağı yapısı Tiyatro, Roma Hamamları, Delphinion, Kuzey Agora, İonik Stoa, Capito hamamları, Gymnasium, Bouleterion, Güney Agora yapısı veFaustina Hamamı’dır. Milet ve Apollon tapınağı kazılarında elde edilen buluntular Milet Müzesi ve bahçesinde sergilenmektedir. Ayrıca Milet kazılarından yurtdışına götürülen eserler de dünyanın değişik şehirlerinde sergilenmektedir.

Tarihte Didim, 20 km uzaktaki Milet’e heykellerle dolu kutsal yolla bağlıydı.

Milet’te ilk kazılar 1899’da Th. Wiegand tarafından başlatılmış ve1nci dünya savaşı esnası haricinde, 1938’e kadar devam etmiştir. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra tekrar başlatılan çalışmalar halen kazı ve onarımlarla Alman Arkeoloji Enstitüsü uzmanları tarafından sürdürülmektedir.

Milet Ören Yeri

Didim’de Gün Batımı

Tatilde geçen bir günün arkasından üzülmemek elde değil. Eee sonuçta her geçen gün sizi yaşadığınız şehrin keşmekeşine, işlerinizin karmaşasına biraz daha yakınlaştıracak.

Siz en iyisi giden bir günün arkasından üzülmemek için güzel bir günbatımı seyredin. Güneşin denizde kayboluşuna tanıklık edin.

Apollon tapınağından ve Didim’in batı kıyılarının tamamından gün batımı seyredebilirsiniz. Eğer fikrimizi sorarsanız rahatça oturup vakit geçirebileceğiniz Mavişehir ve Tapınak etrafında yer alan kafeler en keyiflisi olacaktır. Ama unutmayın günbatımının en güzel olduğu yerlerden birindesiniz. Buna tanıklık etmeden gitmeyin.

Didim'de Gün Batımı

Apollon Tapınağı

 

 

Altinkum Plajı

Herkes Altınkum Plajını Duymuştur Klasik Haline Gelmiştir Artık 🙂

 

Beach Club’lar

Sensation, Medusa Posedion Bu Konuda Öncü 😉

ROMANTİZMİN KALBİ DURAĞI Kazıklı

 

Hayal Sanmayın Lütfen Burası Kazıklı Giritli Resturant Bu Şekilde Servis Ediyor Müşterilerine.

 

Didim’ denilince Alanında Uzman  Gulenx Didim Web Tasarım Firması Unutulmaz !
Didim, Didim Web Tasarım

Çok Havalı Oldu ama, “Bütünleşik Dijital İletişim Ajansı” yız …

Gulenx, 2010 yılından bu yana 360 derece bütünleşik dijital iletişim hizmeti veren bir ajanstır. Gulenx, kurulduğu günden bu yana uzun vadeli yatırımları, kısa vadeli kazançlara tercih etmiştir. Sadece yaptığı işlerin kalitesi değil, bu ilkeli duruşu da rakiplerinden farklılaşmasını sağlamıştır.

Didim Web Tasarım , Seo , Eticaret, Sosyal Medya  Yazılım Hizmetleri

http://www.gulenx.com

 

CEVAP VER