Çok Yakında “.com.tr”, “.org.tr” ve “.net.tr” Uzantıları Belgesiz Olarak Alınabilecek

0
21

Resmi belgelerle belge olarak şart .tr uzantılı domain uzantıları artık ilk gelen alır yöntemi ile satın alinabilenecek resmi evrak vermenize ise artık gerek kalmayacak.

“.com.tr”, “.org.tr” ve “.net.tr” uzantı alan adları çok yakında resmi belge ibrazında bulunulmadan, tıpkı diğer alan adlarında olduğu gibi “ilk gelen alır prensibi” kullanılarak tescil ettirebilebilecek.

İstanbul’da 15 – 16 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen Türkiye DNS Forumu etkinliğin’de yapılan açıklamalarda İnternete ilgi duyan herkese açık olan ve ücretsiz olarak katılım gösterebilen etkinlikte; DNS, internet, alan adları ve sosyal medya gibi birçok farklı konuda hem devlet kanadından isimler hem de sektörün öncü isimleri panelist olarak yer aldı. Forumun en dikkat çekici açıklamasıysa Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklama oldu.

bakan Sayan; ”Belgeli olarak tahsis edilen “.com.tr”, “.org.tr” ve “.net.tr” uzantılı alan adları belgesiz olarak “ilk gelen alır” prensibiyle tahsis edilecek.” açıklamasında bulundu. Şu an için henüz bu düzenlemeye resmi olarak ne zaman varılacağı belli olmasa da bakanın açıklamasından sonra çok uzun süre beklememiz gerekeceğini ön görebiliriz dedi.

CEVAP VER